Nowe efekty Rockett Audio w roku 2016 – seria Tour

Siedem nowych efektów wzbogaci wkrótce serię Rockett Audio Tour. Ta popularna seria zawiera również efekt Archer Overdrive/Boost, który od zeszłego roku jest światową sensacją!

GTO

Nowy efekt GTO to ostatni projekt powstały przy współpracy z Guthrie Trapp’ em. Wersja oryginalna to perełka Nashville, nawiązująca do legendarnego efektu Nobels ODR-1. Brzmiała świetnie, ale Guthrie chciał więcej. Nowy GTO ma tłustszy dół, mniej gaina i mocniej przebija się w miksie. Może przejść z bardzo subtelnego do niezwykle urokliwego, dynamicznego brzmienia OD. Efekt ma świetnie wyważoną kompresję. Możesz używać go jako boost clean’a albo po prostu dać czadu.

  • Level – Wspólna kontrola poziomu sygnału wyjściowego. Im więcej gaina, tym będzie głośniej. Trzeba więc proporcjonalnie regulować oba parametry
  • Gain – Kontroluje poziom gaina, jednocześnie zwiększając kompresję.
  • Accent – Kontroluje prezencję w miksie, top end i pazur
  • Warmth – Kontroluje dół ale dobrze współpracuje z parametrem Accent. Możesz naprawdę mocno podkręcić środek. Użyj wtedy kontrolera Accent, by brzmienie nie było zbyt „szczekliwe”

Sugerowana cena detaliczna (MSRP) efektu Rockett Audio GTO, wynosi, wliczając VAT, 1352,39 zł.

Blue Note (z serii Tour)

Nowy efekt Blue Note z serii Tour to dokładnie to, co myślisz… mała, kompaktowa wersja seryjnej kostki Blue Note http://rockettpedals.com/product/blue-note-overdrive/. Efekt Blue Note z serii Tour jest brzmieniowo identyczny jak oryginalny Blue Note, z tym że nie posiada opcji „Hot Switch”. Blue Note z serii Tour jest zaprojektowany dla muzyków jeżdżących w trasy. Ma solidną stalową obudowę i nowy system „Speed Switch”. W świecie jazzu i bluesa Twój efekt Blue Note z serii Tour może być bez przerwy włączony.

Sugerowana cena deataliczna (MSRP) efektu Rockett Audio Blue Note (modelu z serii Tour), wynosi, wliczając VAT, 1271,24 zł

.45 Caliber

Nowy Kaliber 45. to efekt stworzony przez Rockett Audio w odpowiedzi na liczne prośby. To reprodukcja brzmienia oryginalnego 1962 JTM 45, wzbogacona w overdrive. Brzmieniowa przemiana pochodzi wprost z legendarnych, mocno siarczystych brzmień Malcolma Younga i oszałamiającej, oldschool’ owej barwy wprost z koncertów Pete’a Townsenda w Leeds.

Sugerowana cena detaliczna efektu Rockett Audio 45. Caliber, wynosi, wliczając VAT, 1271,24 zł.

SOS

Każdy pedalboard potrzebuje dobrego bufora. Urządzenie to balansuje impendancję i odzyskuje utracone górne pasmo, zwłaszcza przy użyciu długich kabli czy wielu efektów na raz. Jakość kabli gitarowych jest zróżnicowana. Na pewno wiesz, o co chodzi, jeśli kiedyś podpiąłeś się prosto do wzmacniacza a następnie z powrotem do pedalboardu. SOS to właśnie to urządzenie, które uratuje Twój sygnał. Kostka posiada jeden potencjometr, aby subtelnie podkręcić ostrość wysokich tonów. Niektóre bufory robią to za mocno, inne zbyt słabo. Kontroler SOS pozwoli Ci dostroić wysokie tony zgodnie z preferencjami bez niepożądanej interakcji z efektami Fuzz czy Wah.

  • SOS Control subtly adjusts the amount of top end in your signal path to be balanced.
  • Kontroler SOS –  delkatnie dostraja ilość wysokich tonów w Twoim brzmieniu aby je zbalansować

Sugerowana cena detaliczna (MSRP) efektu Rockett Audio SOS Buffer, wynosi, wliczając VAT, 540,64 zł.

Lenny

Lenny powstał przypadkiem. W Rockett Audio postanowiono zrekonstruować legendarny Dumble Steel String Singer z myślą o tych, którzy potrzebują efektu dającego głośny dźwięk czystego wzmacniacza. Człowiek, który stworzył Steel Singera to nikt inny jak SRV. I tak powstał Lenny! Celem Rockett Audio było stworzenie Steel String Singera tworzącego nie tylko głośnego clean’a, ale również barwę, teksturę oraz feeling. Jednym słowem, jest to bardzo muzyczny booster, który wyraźnie i w inspirujący sposób podkolorowuje brzmienie. Działa podobnie jak konsola Neve. Wyraźnie słychać środek, do tego dźwięk pięknie przebija się w miksie!

  • Boost – Mocne brzmienie, które znacznie wzbogaci sygnał wyjściowy każdego wzmacniacza
  • Tone – Krótko mówiąc podbija wysokie tony. Dwa kontrolery współpracują ze sobą i potrzebują się wzajemnie podczas pracy. Lenny wykorzystuje również potencjał systemu “Speed Switch” .

Sugerowana cena detaliczna efektu Rockett Audio Lenny, wynosi, wliczając VAT, 1217,14 zł

Hooligan

Efekt Hooligan to odpowiednik WTF Fuzz w serii Tour, posiadający bardzo intuicyjną regulację brzmienia. Załoga Rockett Audio chciała, aby ten efekt faktycznie inspirował instrumentalistów, co przy efekcie fuzz może być trudne. Hooligan rozkwita i sprzęga się tworząc wszelkiej maści tekstury dźwięku. Począwszy od bardzo gładkiego overdrive’u po słynne dźwięki rogu Trombetty. Najwyraźniej firma Rockett Audio zdołała połączyć doskonałe ciepło z typowym, przenikliwym brzmieniem efektu fuzz. Hooligan jest bardzo muzyczny i świetnie się na nim gra!

  • Level – ogólna kontrola głośności sygnału wyjściowego.
  • Gain – ogólna kontrola parametru gain.

Gunk – parametr przechodzi od delikatnego brzmienia do całkowitego muzycznego bałaganu  przerywanego odgłosami rogów.

Sugerowana cena detaliczna efektu Rockett Audio Hooligan, wynosi, wliczając VAT, 1217,14 zł

Tranquilizer

Nowy Tranquilizer to wirująca maszyna. Jednym ze starszych, ulubionych efektów Rockett Audio był phase 45. Załoga Rockett Audio zawsze myślała, że phase 45 był bardziej muzykalny i mniej agresywny niż phase 90.  Rockett Audio zaczęło tworzyć reprodukcję, tym samym odkrywając pożądane funkcje. Tranquilizer dysponuje brzmieniem klasycznego phase 45, klasycznym dźwiękiem Univibe, klasycznym tembrem typu Leslie oraz klasycznymi dźwiękami typu vibe. Kluczem do zmieszania tego wszystkiego jest sterowanie parametrem Focus, dającym dodatkową kontrolę modulacji. Jedną z rzeczy, której marka Rockett Audio nigdy nie akceptowała w klasycznych 45-kach, był brak możliwości kontroli low-endowego ataku. Taka regulacja jest w Tranquilizerze możliwa.

Phase/Vibe – w lewym kanale jest 100% phase’a, w prawym 100 % vibe’a a wszystko po środku to mieszanka powyższych. Ustawienie na 12:00 to dokładny podział 50/50, możesz więc wpuścić do sygnału więcej phase’a lub vibe’a, kiedykolwiek zechcesz.

Focus – W ustawieniu pomiędzy godziną 10:00 a 2:00 słychać zarówno wyraźne zmiany brzmienia jak również te bardzo subtelne oraz zupełnie niezmienioną barwę. Polecamy poeksperymentować. Odnajdziesz swoje brzmienia Leslie i Univibe, a pomiędzy nieokiełznaną modulację.

Speed  – kontrola szybkości wibracji i fazowania

Fat – kontrola ataku low-end. Jeśli bias jest ustawiony delikatnie, możesz podkręcić parametr Fat trochę mocniej aby zrównoważyć brzmienie.

Poniższe nowości będą dostępne pod koniec marca 2016