Rozpoczynamy dystrybucję sprzętu EarthQuaker Devices

Z przyjemnością ogłaszamy, że od 1 sierpnia 2016 W-Music Distribution rozpocznie wyłączną dystrybucję popularnych, amerykańskich efektów z manufaktury EarthQuaker Devices, na Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Polskę, Czechy i Słowację.

To, co zaczęło się w piwnicy w Arkon, w Ohio, jest obecnie międzynarodowym fenomenem, przy którym pracuje ponad 30 gitarowych nerdów, grupka brodatych kolesi i kilka pań. Po niezliczonej ilości nagród NAMM „Best in Show”, Guitar World „Gold Awards”  i Premier Guitar “Editor’s Picks”, marka EarthQuaker Devices wyrusza za horyzont rynku, aby zabrzmieć na całym świecie.

Aktualnie, oferta EarthQuaker Devices składa się z 39 efektów. Na NAMM Show 2016 marka  EarthQuaker Devices zaprezentowała następujące nowości: efekty distortion Gray Channel i Spires, dynamiczne, harmoniczne tremolo Night Wire i filtr envelope Spatial Delivery:

EarthQuaker Devices Night Wire

Night Wire to wielofunkcyjne, harmoniczne tremolo. Czym właściwie jest harmoniczne tremolo? Krótko mówiąc, podział sygnału na dwa pasma – wysokie i niskie oraz modulacja LFO o zakresie 180 stopni. Night Wire to coś więcej niż tradycyjne harmoniczne tremolo – umożliwia ustawienie środka obu filtrów na różnych częstotliwościach. Częstotliwość filtra ma trzy tryby: Manual, LFO i Attack. Każdy efekt Night Wire jest wykonywany ręcznie w Akron (Ohio), miasteczku oświetlanym światłem księżyca.

Urządzenie posiada tryb True Bypass i przełączniki typu „soft touch”. Sygnał nie przejdzie przez kostkę bez zasilania. Sugerowana cena detaliczna efektu wynosi:  1298,27 PLN

EarthQuaker Devices Gray Channel

Gray Channel to prawdziwy to “podwojony” overdrive. Bazuje na klasycznym hard-clippingowym overdrive’ie „gray box”. Posiada dwa kanały tego typu overdrive’a, a charakter brzmieniowy gitary i wzmacniacza pozostawia bez zmian. Efekt Gray Channel posiada klasyczne, ciepłe brzmienie overdrive, które wzmacnia się z kilkoma wariantami clippingu i większą czułością niskich tonów. Każdy kanał posiada 3 tryby clippingu.

Urządzenie posiada tryb True Bypass i przełączniki typu „soft touch”. Sygnał nie przejdzie przez kostkę bez zasilania. Sugerowana cena detaliczna efektu wynosi:  1298,27 PLN

EarthQuaker Devices Spires

Zielony kanał efektu Spires to rozgrzany fuzz inspirowany efektem Rosac Electronic Nu-Fuzz, który (tutaj informacja dla niewtajemniczonych poszukiwaczy fuzza) powstał w 1968 r. Zielony kanał efektu Spires to pełne spektrum fuzza, z szeroką regulacją brzmienia, aby dostosować charakter brzmienia – od przestrzennego i ciepłego po iskrzące i agresywne. Czerwony kanał to silikonowa wersja efektu Dream Crusher. Nie ma potrzeby więcej rozpaczać po jego odejściu. Marzenia wciąż będą miażdzone; między ścianami brzmienia dwutranzystorowego fuzza, jednak tym razem miażdzenie będzie bardziej stabilne i mniej wrażliwe na temperaturę.

Urządzenie posiada tryb True Bypass i przełączniki typu „soft touch”. Sygnał nie przejdzie przez kostkę bez zasilania. Sugerowana cena detaliczna efektu wynosi:  1027,69 PLN

EarthQuaker Devices Spatial Delivery

Efekt Spatial Delivery to dziwaczny, regulowany napięciem filtr envelope, który pozwala Ci wyjść ze świata funkowych brzmień, wciąż w sekrecie romansując z ulubionym efektem auto-wah. Spatial Delivery posiada 3 tryby – Up Sweep, Down Sweep and Sample i Hold. Z pomocą kontrolerów Range, Resonance i Filter możesz uzyskać ciekawe przemiatanie filtrów w trybach Up i Down. Potencjometr Range, według dynamiki ataku na struny, kontroluje czułość i czas reakcji filtra envelope i tym samym zakres częstotliwość przemiatania. Im bardziej rozkręcony jest parametr Range, a atak na struny mocniejszy, tym szybszy jest czas reakcji, a częstotliwość wyższa i odwrotnie. Wypróbuj przez chwilę regulację brzmienia, a za Special Delivery podłącz swók ulubiony fuzz/overdrive, a otrzymasz naprawdę dobre rezonujące brzmienie gitary prowadzącej, które świetnie przebija się w miksie.

Sugerowana cena detaliczna efektu EarthQuaker Devices Spatial Delivery wynosi: 1298,27 PLN

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na strony:

http://earthquakerdevices.com